רטרו ארצישראלי

הבריקים כבשו את לב הצרכן הישראלי שגילה שבאמצעות חיפוי קיר אחד ניתן לייצר אווירה לחלל שלם.
בין ייבוא לייצור מקומי, כל מה שאתם צריכים לדעת על בריקים רגע לפני שהקיץ מתחיל

אדריכל: עודד לביא | תכנון וביצוע: בלוק אמריקה

הבריקים הן יחידות הבניה המלאכותיות העתיקות בעולם, וזה אולי חלק מקסמן הגדול. אירופה ומקומות רבים נוספים בעולם מזוהים עם מראה הבריקים המעניק מנות גדושות של אווירה וטעם טוב. המראה הכובש שלהן, מבחוץ ובפנים הבית, הגיע גם ללב הצרכן הישראלי שאימץ אותן לחיקו והפך אותן לאחד האלמנטים המרכזיים בעיצוב הבית.

לחוץ וגם לפנים

כדי ליצור אווירה באמצעות בריקים, אין צורך להשתמש בהרבה מהם. מספיק קיר אחד עם הלבנים הקסומות כדי לקבל אווירה לחלל שלם. לבני הבריק מתאימות לפנים ולחוץ הבית. עם השנים התפתח שוק הבריקים והיצרנים הגדולים השקיעו רבות במחקר ופיתוח כדי לייצר מוצר עמיד ואיכותי יותר, המבוסס על חומרי מליטה וצמנטים למיניהם. בלוק אמריקה תחת המותג ‘דקו בריק’ היא הסמן הימני בתחום בישראל ומשקיעה כל העת בפיתוח מוצר איכותי ועמיד מאוד.

תהליכי ייצור קפדניים ושמירה על המראה האותנטי

אחד החסרונות הבולטים בייבוא אישי של לבנים מפירוק היא העובדה שאין לנו שום מידע לגבי מקור הלבנים, הרכב החומרים שלהם, עמידותם ופרטים רבים נוספים שחשובים בעיקר בפן הבטיחותי. הלבנים בחלקן מפורקות באופן פיראטי וחלקן מפורקות ממבני תעשייה שונים. הסכנה הינה תכולת חומרים מסוכנים הכוללים רעלים, מתכות כבדות וחומרים רדיו אקטיביים אשר נספגו לאורך השנים ובסופו של דבר ימצאו בתוך ביתנו. חוסר הפיקוח על יבוא והעדר תקנה מהווים סכנה לציבור ולפיכך, ממליצים בבלוק אמריקה, לרכוש לבנים מייצור מקומי ואף מייבוא אך מסוג פירוק ‘רטרו’ אשר יוצרו במפרט ידוע ומודרני בעל page 2-dafna ivri_517x420(1)תהליכי בקרת איכות בתהליך. זה נכון שאין עדיין תקן מסודר בנושא, אך בבלוק אמריקה לא ממתינים לתקנים רשמיים, כשייצרו בעצמם סטנדרטיזציה בכל הקשור לתהליך הייצור. הבריקים בבלוק אמריקה מיוצרות בשיטות ייצור מתקדמות ותחת בקרת איכות קפדנית.

תהליך הייצור הנו תהליך קפדני הכולל ביקורות איכות מחמירות, פיקוח דקדקני על טיב והרכב החומרים, על רמות החוזק הפיזיקליות של המוצר ועל רמת האיכות של הלבנים בתום תהליך הייצור. מיטב האדריכלים בישראל מעדיפים את הלבנים של בלוק אמריקה בעיקר בזכות העובדה שהמפעל יודע לייצר לבנים במראה רטרו אותנטי ביותר, לעיתים הכולל אפילו שאריות שמדמות שאריות של מלט שנמרח על האריח. לבני פירוק רטרו עוברים תהליכי ייצור ושחיקה המקנים ללבנה את המראה האותנטי המרשים לבנת הפירוק המקורית. מראה הרטרו הארצישראלי, מוגש באופן מדויק מאוד בבלוק אמריקה ומעניק תשובה אסתטית, עמידה ופרקטית לאדריכלים.

עניין של סגנון

לבריקים גוונים שונים- חלקן אפורות, יש כאלו בגווני חמרה, שחורות ולבנות ומאוד קל ליצור באמצעותן אווירה. הבריקים הוא אחד האמצעים המהירים והמרהיבים ליצירת אווירה. אין צורך לחפות חללים שלמים בבריקים. קיר אחד בתוך חלל שלם יעשה את העבודה כולה ויגנוב את ההצגה. התאמת הבריקים בין אם מדובר בחוץ או בפנים הבית, הוא עניין של סגנון. מי שמבקש מראה אולטרא מודרני ישלב קיר בריקים באזור פינת האוכל וישלב עמו גוף תאורה בקווים מינימליסטיים, מי שתר אחר המראה הכפרי ישתמש בבריקים בעלי מראה ראף יותר, בנימה גסה ובדרך כלל בגווני החמרה השונים. למראה אורבני הבריקים האפורות יעשו עבודה נפלאה וכן הלאה. בין אם אתם מאוהבי הסגנון הכפרי ובין אם אתם מאוהבים במראה המינימליסטי, האפקט שתקבלו משילוב קיר לבריקים תואם סגנון, יהיה כזה שלא ניתן יהיה להישאר אדישים למולו.

סביבת הבית החיצונית נמצאת הרבה פעמים במרכז תשומת הלב האדריכלית. מיטב פרטי הריהוט והמטבחים ביצעו התאמות ויצאו החוצה וניתן למצוא מערכות סלון שלמות המתאימות לעמוד תחת כיפת השמים. כל תחום הברביקיו התפתח מאוד והיום אין צורך לצאת ולהיכנס מהבית כדי לייצר חוויה קולינרית משובחת.
מטבחי החוץ לא נופלים ממה שמציעים המטבחים שבפנים הבית והבריקים אמונות על יצירת האווירה. אין ספק שגן מטופח ומאובזר שאחד האלמנטים בו מחופה בריקים, הופך באחת להיות בעל קו אסתטי מובחן.

אל תפלו בשלב הביצוע

בבחירת הלבנה עדין לא סיימנו. קיימת חשיבות לביצוע אסתטי ואיכותי תוך שימוש בדבקים וחומרי המליטה הנכונים. לפיכך, חשוב מאוד לבצע את העבודה עם בעלי מקצוע המתמחים בחיפוי בלבנים. נציגי חברתנו ישמחו לספק את כל הידע הטכני הנדרש לקבלת תוצאה אסתטית ובטיחותית ואף ימליצו על בעלי מקצוע שנבחרו בקפידה. בבלוק אמריקה מעניקים תמיכה שוטפת לקבלנים, מנהלי פרויקטים, אדריכלים ואף ללקוחות פרטיים משלב התכנון וכלה בשלבי הביצוע. לבני ‘דקו בריק’ מיוצרות בקו ייצור יחודי הנמצא במפעל בלוק אמריקה ליד ראש העין. הייצור כולל מגוון רחב של לבנים בסגנון: מודרני, קלאסי, כפרי ואף לבני פירוק רטרו.