בריקים

בריקים / לבנים

בריקים

בריקים

בריקים הינם לבנים עשויות חרס, בטון, סיד או אבן טבעית מסותת אשר שימשו במשך מאות שנים כמוצר הבניה הבסיסי בעולם. לבני הבניה יוצרו במהלך ההיסטוריה ברוב מדינות העולם, בתחילה בשיטות ידניות פרימיטיביות ועם חלוף השנים התקדמו שיטות הייצור למתועשות ומודרניות.
גווני חומרי הגלם ואופן הכנתם בארצות שונות בעולם ייצרו מגוון אדיר של לבנים בעלות אופי שונה המייחד תקופות שונות במהלך ההיסטוריה.
גם בישראל, עם קום המדינה, ניבנו רוב המבנים בתל אביב בלבני סיליקט ולבנים עשויות מלט, חול וצדפים, אך יופיים נעלם עם ציפויים בטיח או שפריץ.

אופיים השונה של הלבנים מאפשר תמיד בידי המתכנן לשוות לבית אופי מודרני עכשווי נקי או מראה כפרי חם.
אנו מדמים את מגוון הלבנים למגוון חומרי הגלם שבידי האומן. הגוונים והטקסטורות הרבות מאפשרות בניית יצירות מופת המקנות אוירה קסומה אשר אינה ניתנת להשגה עם חמרי בניה אחרים.

 


 בריק פרוק ופרוק רטרו

בריק פירוק ובריק פירוק רטרו מאופיין במראה כפרי חם.
מהווה אלמנט בניה וחיפוי בעל יכולת יצירת אוירה כפרית טוסקנית מדהימה.
הלבנים יוצרו בעבודת יד ובכך כל לבנה שונה מהשנייה, דבר המקנה לקיר מראה של פסיפס וטקסטורות וגוונים שלא ניתנים להשגה ע”י חומרי בניה אחרים.

 


בריק ענתיק

בריק ענתיק מאופיין במראה טבעי ונקי, משתלב הן בארכיטקטורה מודרנית והן במראה כפרי עדין.
הלבנים משולבות הן כחיפוי חוץ והן כאלמנט עיצובי בתוך הבית.

 


בריק עכשווי מודרני

בריק מודרני עכשוי מאופיין כמראה נקי ומודרני.
שילוב מושלם בארכיטקטורה מינימליסטית ובשילוב עם חומרים מודרניים בתוך הבית ומחוצה לו.

 


הבריקים משולבים בחיינו

כבר מאז שחר ההיסטוריה מבני אבן היו מבנים אהובים ונחשבים מאוד על ידי רוב האנשים. עובדה היא כי לאורך כל ההיסטוריה בנו מבנים למטרות שונות על ידי חציבה באבן, ועובדה היא כי היום הסטודנטים לאדריכלות לומדים רבות על מבנים אלה. רוב האנשים בעולם מטיילים כדי להגיע לרומא ולראות את מבני האבן של האימפריה הרומית, כך שניתן לומר כי לאורך כל ההיסטוריה רווחת הייתה הדעה כי בנייה באבן היא בנייה שמוסיפה הדר והוד למבנה.

כיום הדברים השתנו, כמובן, כיוון שבעזרת הטכנולוגיה אנחנו יכולים לבנות במהירות גדולה יותר, ולהשתמש בחומרים כמו בריקים, אשר מהווים סוג של תחליף לבניית האבן המיתולוגית.

מטרתם של הבריקים בבנייה

בריקים הם חומרים דמוי אבן, אשר מטרת שילובם בבנייה היא, כמובן, לתת למבנה משהו מההרגשה והיופי אותה מעניקה האבן למבנים ישנים יותר. ניתן לומר כי בריקים הם למעשה יחידות לבנים שניתן להשתמש בהן בגדלים שונים ואף בצבעים שונים, כאשר המטרה היא להעניק חום נוסף לבית חלומותיו של הלקוח, או ליצור עבורו אווירה נעימה למשרד הפרטי שלו.

בריקים נמכרים כיום בהרבה מאוד חברות של שיש ובנייה, כאשר ישנן חברות אשר מייבאות בריקים ממדינות זרות וישנן חברות אשר מייצרות אותם לבד. מצד אחד אנו רואים את שילובם של בריקים בבניית בתים פרטיים באזורים רבים בישראל, ומצד שני אנחנו רואים אותם במקומות עבודה שונים, בין אם מדובר על משרדים ממשלתיים ובין אם מדובר על משרדי עבודה פרטיים. מעבר לכך, את שילובם של הבריקים ניתן לראות גם במקומות בילוי שונים, כמו מועדוני ריקודים למיניהם, כאשר כמובן ישנה התאמה בין הבריקים הנבחרים ובין הייעוד שלהם.

מחירם של הבריקים עשוי להשתנות מאוד מחברה לחברה, והוא תלוי במספר גורמים. המחיר תלוי, כמובן, במקום הייצור של הבריקים, כלומר הם ייבאו אותם מחו”ל או לא, וכמו כן, בכמות שלהם. ישנם הרבה מאוד אנשים שמעדיפים לא להשתמש בבריקים בכל חלקי המבנה, ובוחרים לעצמם איזור שבו הם משלבים אותם, ובדרך זו מעניקים עוד נופח מעניין ומרגיע למבנה.

שילוב הבריקים בבניות השונות

אחד היתרונות הגדולים ביותר של שילוב בריקים בבנייה, הוא העובדה כי ניתן לשלב אותם בכמויות שונות ובחלקים שונים של המבנה. הכוונה היא, כמובן, כי אין זו חובה כי כל המבנה יהיה מעוטר בסוג מסוים של בריקים מצבעים שונים, וניתן להשתמש בהם רק בחלקים שבהם יבחר הלקוח. בריקים, במבנים מסוימים, יוכלו להשתלב נהדר בקירות חיצוניים, ולעומת זאת, במקרים אחרים בריקים ישתלבו מצוין בחדרים יותר פנימיים של המבנה. חשוב לדעת כי ישנם סוגים שונים של בריקים, וכמובן שתהליך הייצור שלהם שונה. סוג ראשון של בריקים הוא למעשה בריקים שנוצרו מבניינים שכבר נהרסו, וכך למעשה שילוב של בריקים אלה בבנייה יכול לתת תחושה של עתיק יותר, וזוהי תכונה חשובה ואהובה מאוד על רוב האנשים. אופציה נוספת היא כמובן ייצורם של הבריקים לפי הזמנה, ואז כמובן שמדובר על ייצור של בריקים חדשים ולא על שבירתן של אבנים ישנות יותר. מובן שבאפשרות הזו עומדת בפני הלקוח הרבה יותר בחירה, כיוון שהוא יוכל להגדיר את הגודל הדרוש לו, אך גם את הצבעים שמוצאים חן בעיניו. ניתן לומר כי בכל מבנה כדאי לשקול את שילובם של הבריקים, כי בדרך זו אפשר להעניק מימד נוסף ומעניין למבנה. הבריקים יכולים להעניק מסתוריות מצד אחד, ומצד שני הם יכולים להיות מודרניים ולהעניק למבנה תחושה של קלילות וצבעוניות רבה.

תחומי התמחות

[su_accordion]
[su_spoiler title=”Spoiler title” open=”yes”] Spoiler content [/su_spoiler]
[su_spoiler title=”Spoiler title”] Spoiler content [/su_spoiler]
[su_spoiler title=”Spoiler title”] Spoiler content [/su_spoiler]
[/su_accordion]