בטון

בנייה חלופית לבטון ע"י לבנים דקורטיביים דקו בריק

בנייה חלופית לבטון

בבנייה מקובל להשתמש בבטון לא רק לשם הבנייה עצמה אלא גם לצרכים אדריכליים וצרכים דקורטיביים, כלומר לעצב את הגמר של המבנים באמצעות בטון, שלשלם כך משתמשים בבטון לבן, או בבטון שהוספו לו חומרי צבע שונים. חברת דקו בריק מציעה תחלופה לבנייה המסורתית של הבנייה בבטון. החברה מציעה מגוון בריקים שבשימוש בהם ניתן ליצור מרחב גדול הרבה יותר של עיצובים דקורטיביים מאשר בבטון בו התחושה היא יותר סטנדרטית ופחות ייחודית. בבנייה בבטון, הבנייה היא שבלונית במקרים רבים וחסרה אותה תחושה אישית. באמצעות בריקים ניתן ליצור גוונים וטקסטורות רבים שלא ניתנים להשגה ע”י שימוש בבטון או חומרי בנייה אחרים. ניתן ליצור מראה עתיק, מראה פסיפס, נקי ומודרני ועוד.

בבנייה בבטון ניתן לעצב את גמר הבנייה בבטון שיהיה בעל טקסטורה “מדומה” באמצעות משחק בחומר, בעוד שבאמצעות בריקים ממש ניתן לגעת ולחוש כי אין צורך בהדמה. האבן מכילה בתוכה טקסטורה טבעית וייחודית לה.

כמובן שהבנייה בבריקים אינה חייבת להווה תחליף לבנייה בבטון אלא להשתלב עימה ביחד. אין הכרח לשימוש בכל חלקי המבנה, כאמור ויש אפשרות לשילוב המעניק מראה רענן, מרגיע, מעניין, מסתורי, קליל, צבעוני וכולי .

בנייה בבטון

בנייה היא תחום חשוב מאוד בחיינו, בין אם מדובר על בנייה לשם מגורים פרטיים ובין אם מדובר על משרדים ממשלתיים, וכתוצאה מכך מושקעת בתחום זה הרבה אנרגיה. האנרגיה המושקעת בו מתבטאת הן בהכשרת אנשי עבודה שבונים בכל פעם במיומנות גבוהה יותר, והן בחומרים שבהם משתמשים בעת הבנייה. בטון הוא אחד החומרים החשובים בתחום זה, אם כי כמובן לא היחיד, וגם בתוך הבטון עצמו אנו רואים שינויים לאורך השנים, אשר אחראיות להם החברות המציעות שירותי בנייה כאלה ואחרים.

כיצד בוחרים עם מי לבנות

בישראל יש כיום לא מעט חברות המפרסמות את עצמן בשטח של בנייה על ידי בטון, והבחירה ביניהן היא כמובן לא פשוטה. בבואנו לבחור את החברה שממנה נרצה לקבל שירותי בניית בטון, עלינו להבין כי ישנם הבדלים לא קטנים בין חברה לחברה, הקשורים לתחומים רבים.
ישנן חברות אשר מתפארות בכך שאת כל המוצרים הן מייבאות ממדינות אחרות, ובעיקר מאירופה, ולעומת זאת, ישנן חברות הטוענות כי הן בעצמן מייצרות בטון שמשמש לבניית מבנים רבים.
מעבר לכך, כמו בתחומים אחרים, כמובן שגם בתחום של בניית בטון ישנם שינויים לא קטנים בעלויות אותן מבקשות כל אחת מהחברות, כך שברוב המקרים כדאי לבדוק את המחירים במקומות שונים לפני שמבצעים התחייבות.

מטרות שונות

חשוב להבין כי כאשר מדובר על בנייה, אחד הדברים החשובים הוא להגדיר מה מטרת הבנייה. הכוונה היא, כמובן, האם בניית בטון כזו או אחרת עתידה לשמש לבניית בית פרטי או האם בטון שנבנה עתיד לשמש מרכזים ציבוריים. ישנו הבדל גדול בבנייה ובבחירת החומרים לפי יעודו של הבניין. אם, לדוגמא, מדובר על בניין שעתיד לשמש כמרכז לקונצרטים, הרי שיהיה צורך לשים דגש רציני בבנייה על עניין האקוסטיקה. בנוסף, קירות אקוסטיים שנמצאים ליד כבישים יכולים להבנה מחומרים שונים, כמו בטון, ובתהליך התכנון יושם דגש על עניין האקוסטיקה.

בטון הוא חומר שאפשר לבנות ממנו כמעט את הכל, בין אם הוא מיוצר בחברות האחראיות על כך בישראל ובין אם הוא מיובא ממדינות זרות. מובן שאם מביאים בטון ממקומות אחרים, הרי שעניין הייבוא יתבטא בעלויות שיידרש לשלם בסופו של דבר הלקוח.

עבודה עם אדריכלים

כמעט כל החברות אשר מציעות ללקוחות שלהם בנייה עם בטון מציעות להם גם אדריכלים שונים שעימם אפשר יהיה לנהל את העבודה. לעיתים, כאשר מדובר על בניית בית פרטי, כל לקוח נוהג להביא את האדריכל הפרטי שלו אשר מתמחה ומנוסה בתחום של בניית בטון, וביחד עימו הם בונים את תוכנית הבנייה.

בניית בטון היא בנייה יציבה אשר מחזיקה לאורך שנים, וחשוב לדעת שכתוצאה מהתקדמות הטכנולוגיה, כיום אפשר ליצור עם בטון כמעט כל מה שרוצים. ישנה אפשרות של עיצוב, של צביעה, של כמויות שונות של החומר, וחשוב לדעת כי חומר זה נבחר לבנייה של מבנים רבים מאוד ברחבי ישראל והעולם כולו כיוון שהעמידות שלו היא מצוינת.

בטון הוא פתרון נפלא למי שרוצה ליצור מבנים חזקים שיהיו מסוגלים לעמוד בפני תנאי מזג אוויר לא פשוטים, וכיום ניתן לעשות זאת גם בצורה יפה. רוב החברות המציעות שירותים של בנייה שמות דגש לא רק על החומר, אלא גם על שירות הלקוחות ועל מתן פתרונות אומנותיים. לחברות האחראיות על התחום וללקוחות ישנו אינטרס משותף, כיוון ששני הצדדים מעוניינים בבנייה יציבה ויפה, כיוון שהיא נשארת למשך שנים רבות, ומהווה למעשה כרטיס ביקור הן עבור הלקוח והן עבור החברה האחראית.